نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

انتخاب منبع تغذیه بدون وقفه مناسب یک گام اساسی در کاهش سطوح بالای ریسک در فرآیند شما است. در این مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد سه نوع اصلی یو پی اس بیابید و نوع مورد نیاز خود را انتخاب کنید. به همین دلیل، بسیاری از افراد و سازمان ها علاقه مند هستند که چگونه می توانند عمر باتری های یو پی اس خود را افزایش دهند. زمان‌های طولانی‌تر به شما این امکان را می‌دهد که خاموشی‌ را بهتر بپذیرید. در این مقاله بررسی سه نوع یو پی اس انجام می شود.

بررسی سه نوع یو پی اس

بررسی سه نوع یو پی اس و تست باتری

برای بررسی سه نوع یو پی اس بیشتر محصولات تجاری UPS از باتری‌های لیتیوم یون، نیکل کادمیوم یا سرب اسید استفاده می‌کنند. هر شیمی دارای مزایا و معایبی است. اما در نهایت، همه آنها کاهش می یابد و عملکرد باتری را کاهش می دهد.

بنابراین، انجام آزمایش منظم باتری بسیار مهم است. با بررسی باتری ها از نظر شارژ و سایر پارامترها، می توانید اطمینان حاصل کنید که آنها تا زمانی که زمان اجرای آنها مشخص است کار می کنند. برخی از واحدها مانند Champ 1k/2k/3k و Champ RM 6k/10k نمایشگری را ارائه می دهند که وضعیت UPS را به شما نشان می دهد.

بهترین تست باتری برای سیستم های UPS تست امپدانس است. این کار را با اعمال یک سیگنال AC و سپس اندازه گیری افت ولتاژ AC در طول باتری انجام می دهید. انجام این کار به شما امکان می دهد امپدانس – درجه اتلاف ولتاژ در باتری – را با استفاده از قانون اهم محاسبه کنید. هر چه باتری امپدانس بیشتری نمایش دهد، ظرفیت آن کمتر است و احتمال بیشتری وجود دارد که نیاز به تعویض داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه رفع مشکلات رایج UPS

نگهداری باتری در محدوده دمایی مناسب

برای بررسی سه نوع یو پی اس باتری ها برای انتقال یون ها از یک ماده به ماده دیگر به بسترهای شیمیایی متکی هستند و در نتیجه الکترون ها را برای تشکیل مدار آزاد می کنند. به همین دلیل، بیشتر سلول‌ها دارای محدوده دمایی بهینه هستند – نقطه‌ای در امتداد منحنی که در آن واکنش‌ها به آرامی انجام می‌شوند. خارج شدن از این محدوده می تواند منجر به عملکرد ضعیف، کمبود ولتاژ و حتی آسیب زودهنگام به ساختار داخلی سلول شود.

در اینجا برخی از محدوده های بهینه برای شیمی سلولی مختلف آورده شده است:

  • لیتیوم یون: 15C – 35 C
  • نیکل کادمیوم: 0 – 30 درجه سانتیگراد
  • سرب-اسید: 20 – 25 درجه سانتیگراد

برخی از مواد شیمیایی باتری دارای برد عملیاتی بیشتری نسبت به سایرین هستند. به عنوان مثال، یون لیتیوم بین 0 تا 45 درجه سانتیگراد به خوبی کار می کند. و نیکل-کادمیم می تواند در دمای 60- درجه سانتیگراد کار کند.

با این حال، باتری های سرب اسیدی مزاج تر هستند. برآوردها نشان می دهد که هر 8 درجه سانتیگراد بالاتر از 25 درجه سانتیگراد، عمر سلول را نصف می کند.

کاهش تعداد چرخه های تخلیه

برای بررسی سه نوع یو پی اس تولید کنندگان عمر چرخه باتری را بیان می کنند و به شما می گویند که چند بار می توانید محصولات آنها را قبل از تحلیل رفتن شارژ و تخلیه کنید. تمام سلول‌های موجود در حال حاضر یک عمر ثابت دارند – مثلاً 500 چرخه – زیرا فرآیند شارژ و تخلیه آنها منجر به تغییرات فیزیکی در خود سلول می‌شود. دندریت های میکروسکوپی – بازوهای سوزنی مانند – از آند بیرون می آیند و به الکترود مایع می روند. با گذشت زمان، اینها باعث اتصال کوتاه می شوند و ظرفیت باتری را حتی در صورت شارژ کامل کاهش می دهند.

این مطلب را از دست ندهید   6 نشانه تعویض باتری یو پی اس

بنابراین، صاحبان واحد UPS اغلب به دنبال راه هایی برای کاهش دفعات تخلیه باتری هستند. اکثر سلول ها فقط در هنگام خاموشی تخلیه می شوند – یک رویداد نادر. اما اگر مشکلی در کابل کشی خود دارید (مانند آسیب آب)، یو پی اس شما ممکن است نیاز داشته باشد که مکرراً وارد آن شود. و این می تواند باتری را سریعتر فرسوده کند.

اگر متوجه شدید که یو پی اس خود را فعال می کنید، ممکن است لازم باشد مهندسان برق را استخدام کنید تا منبع مشکل را آزمایش کرده و آن را برطرف کنند.

نگهداری باتری ها در جای خشک و خنک

برای بررسی سه نوع یو پی اس بسیاری از سازمان‌ها و افراد دوست دارند در صورت نیاز، واحدهای UPS و سلول‌های یدکی را در محل خود نگه دارند تا ظرفیت پشتیبان برق را فراهم کنند. با این حال، اگر باتری ها را در دمای مناسب ذخیره نکنید، ممکن است شیمی داخلی را کاهش دهد.

همانطور که اشاره شد، باتری های سرب اسیدی بسیار مستعد افزایش دمای بیش از 25 درجه سانتیگراد هستند و هر 8 درجه سانتیگراد افزایش حرارت، بقای سلول را به نصف کاهش می دهد. بنابراین نگهداری آنها در یک اتاق گرم می تواند به عمر چرخه باتری آنها آسیب برساند.

جریان هوا در هنگام نگهداری باتری ها نیز مهم است. هرگز آنها را محکم در جعبه ها قرار ندهید. در عوض، حدود دو اینچ را از هر طرف بگذارید تا هوا آزادانه جریان یابد. دمای کمتر از 10 درجه سانتیگراد را امتحان کنید.

در نهایت، مطمئن شوید که آنها را در یک محیط خشک نگه دارید. آب و رطوبت می تواند به سلول ها نفوذ کند، باعث خوردگی شود و منجر به کاهش طول عمر دستگاه شود.

این مطلب را از دست ندهید   7 خرابی رایج ترین اجزای UPS

نصب دستگاه های ذخیره انرژی

برای بررسی سه نوع یو پی اس بیایید بگوییم که خاموشی رخ می دهد که UPS شما را برای تامین انرژی تمام تجهیزات شما فعال می کند. اگر از وسایل برقی و روشنایی استفاده می‌کنید، باتری به سرعت تمام می‌شود و برای کارکردن تجهیزات خود باید برق اصلی را بازیابی کنید.

با این حال، اگر تجهیزات صرفه جویی در مصرف انرژی نصب کنید، میزان مصرف UPS خود را کاهش می دهید (و همزمان صورتحساب انرژی خود را). گزینه های روشنایی LED می توانند تا 75 درصد در مصرف انرژی در مقایسه با لامپ های رشته ای معمولی صرفه جویی کنند و بار باتری را به طور چشمگیری کاهش دهند. علاوه بر این، برخی از UPS ها مانند Champ RM دارای حالت ECO برای صرفه جویی در مصرف انرژی هستند.

بیشتر بدانید: راه حل های نگهداری از یو پی اس شما

0/5 (0 نقد و بررسی)