نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

مشکلات رایج اینورتر و راه حل های آنها

اینورتر وسیله بسیار مهمی است که همه باید برای خانه و همچنین دفاتر خود داشته باشند. این دستگاه به شما کمک می کند تا در مهمترین وسایل برق در غیر این صورت برق دریافت کنید. اما اگر اینورتر شما با برخی از مشکلات روبرو شود و در نتیجه به درستی کار نکند، چه می کنید؟ خوب این می تواند به چندین مسئله منجر شود از جمله عدم نور، عدم وجود مایکروویو و چندین مورد دیگر. بنابراین بهتر است مشکلات رایج اینورتر را همراه با راه حل های آنها بدانید تا بتوانید خودتان مشکلات را حل کنید. آنها به شرح زیر داده می شوند:

 1. اینورتر روشن نمی شود

روشن نشدن اینورتر یکی از رایج ترین مشکلات اینورتر است. چند دلیل احتمالی برای این مورد شامل اینورتر قطع شده، قطع باتری، شل شدن ترمینال های باتری، ضعف باتری، باتری تخلیه شده یا ترمینال های باتری معکوس می شوند. و غیره در صورت خرابی باتری، اگر اینورتر قطع شد، آن را تعویض کنید، برای تنظیم مجدد آن باید دکمه تنظیم مجدد سفر را که روی دستگاه است فشار دهید. اگر باتری شما ضعیف شده است، توصیه می شود که آن را برای چند ساعت شارژ کنید. اگر دیگری قدیمی است، خوب است که کلاً جایگزین آن شوید. اگر پایانه های باتری شل است، آنها را از نظر خوردگی بررسی کنید و قبل از محکم بستن آنها را تمیز کنید.

 1. باتری شارژ نمی شود

یکی دیگر از مشکلات رایج اینورتر، شارژ نشدن باتری است. یکی از دلایل این امر می تواند از بین رفتن باتری باشد و در این حالت باید باتری تعویض شود. از دیگر دلایل احتمالی این امر می توان به یکسو کننده های سوخته، فیوزهای ذوب شده و اتصال شل باتری اشاره کرد. در این موارد، یا باید از کمک حرفه ای استفاده کنید و یا اینکه ترمینال های باتری را از نظر خوردگی بررسی کنید.

این مطلب را از دست ندهید   نکات برتر منبع تغذیه ups

اگر به دنبال جایگزینی باتری خود هستید، ما توصیه هایی برای شما داریم:

 1. باتری لوله ای LUMINOUS RC 25000 200AH
 2. باتری لوله ای LUMINOUS RC 18000 150 AH
 3. V-Guard VJ145 135AH باتری اینورتر Flat Tubular
 4. باتری Exide Powersafe 65AH SMF
 5. باتری لوله ای بلند آمارون اینورتر 150 آمپر
 6. باتری EXIDE INDUSTRIES 150Ah Insta Brite Inverter Ups
 7. باتری اینورتر لوله ای لوله ای OKAYA HT 7048 (150AH)

     3. زمان پشتیبان گیری کوتاه شده

مشکل دیگری که اینورتر می تواند با آن روبرو شود کوتاه شدن زمان پشتیبان گیری است. این می تواند به دلیل مصرف زیاد برق باشد و در چنین حالتی، شما باید بار اضافی را بردارید. اگر باتری به درستی شارژ نشده باشد، حتی در این صورت این مشکل ممکن است برطرف شود. همچنین، اگر باتری الکترولیت از دست داده باشد، ممکن است زمان پشتیبان گیری کوتاه شود. در این حالت، به طور مرتب باتری را با آب مقطر شارژ کنید. به یاد داشته باشید که سطح آب باید بین حداکثر و حداقل حد آب حفظ شود.

 1.  اینورتر نیرو که فقط در حالت اینورتر کار می کند

در صورت بروز این مشکل، ورودی یا متصل نیست یا فیوز ذوب شده است. به دلایل ذکر شده در بالا برای اینکه اینورتر برق فقط در حالت اینورتر کار کند، کابل برق را بررسی کرده و فیوز را عوض کنید. با این حال، اگر علت موثر بودن محافظ ورودی است، باید آن را دوباره تنظیم کنید. یک محافظ ورودی اساساً یک مدار محافظ است که در صورت ولتاژ بالا اینورتر را ذخیره می کند. برخی از دلایل دیگر این مشکل رایج اینورتر عبارتند از: ورودی کم و ورودی زیاد و غیره. آنچه اتفاق می افتد این است که در صورت کم بودن ورودی، اینورتر به منبع تغذیه اصلی تغییر نمی کند و بنابراین فقط در حالت اینورتر کار می کند. اگر این تنها دلیل کارکرد واحد در حالت اینورتر است، ممکن است لازم باشد مطمئن شوید که طیف وسیعی از UPS را انتخاب کرده اید. برای رفع مشکل ولتاژ می توانید یک تثبیت کننده نیز نصب کنید.

 1. بوق زنگ هشدار به طور مداوم

در بسیاری از اوقات، ممکن است زنگ هشدار اینورتر به طور مداوم بوق بزند. در چنین حالتی، علت احتمالی می تواند اضافه بار در اینورتر یا فن خنک کننده گیر کرده باشد. در صورت اضافه بار تمام بار اضافی را جدا کنید. اگر هنوز مشکلی برطرف نشد، ممکن است مجبور شوید اینورتر را به مرکز خدمات ببرید یا برای راهنمایی با یک متخصص تماس بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید   ups در خانه

هر اینورتر یک فن خنک کننده دارد که باید تا زمانی که واحد کار می کند کار کند. اگر فن خنک کننده نتواند به اندازه کافی درجه حرارت را برای کار ایمن خنک کند، اینورتر به طور خودکار خاموش می شود یا زنگ هشدار صوتی را به شما ارائه می دهد تا به شما اطلاع دهد که دستگاه باید خاموش شود. به همین ترتیب، اگر فن به دلایلی گیر کند و نتواند اینورتر را خنک کند، دستگاه زنگ هشدار می دهد تا به شما اطلاع دهد تا آن را خاموش کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)