نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

دلایل عمده شارژ نشدن اینورتر و ups

تصور این روزها زندگی بدون اینورتر بسیار دشوار است، نه؟ خوب هنگامی که منبع تغذیه خاموش می شود، این اینورتر است که ما به آن نیاز داریم تا مقدار مورد نیاز منبع تغذیه را برای تأمین انرژی دستگاه های مهم مانند چراغ ها، فن ها و سایر تجهیزات به ما ارائه دهد. اما گاهی اوقات با مسئله شارژ نشدن اینورتر روبرو می شویم و این می تواند شرایط را دشوار کند. دلایل زیادی می تواند برای شارژ نشدن اینورتر وجود داشته باشد و دانستن آنها برای حل مسئله مهم است. موارد زیر برخی از دلایل عمده شارژ نشدن اینورتر است.

 1. یک باتری مرده

دلیل: یکی از رایج ترین دلایل شارژ نشدن اینورتر، باتری است که کاملاً خراب است.

راه حل: تنها راه حل این مشکل تعویض باتری است. این بدان معنی است که عمر باتری کامل است و راهی برای تعمیر آن وجود ندارد. با مراجعه به بازار یا سفارش آنلاین آن می توانید به راحتی خودتان یک باتری اینورتر خریداری کنید. همچنین می توانید از یک متخصص بخواهید که باتری را برای شما تعویض کند.

اگر به دنبال جایگزینی باتری خود هستید، ما توصیه هایی برای شما داریم:

 • باتری لوله ای LUMINOUS RC 25000 200AH
 • باتری لوله ای LUMINOUS RC 18000 150 AH
 • V-Guard VJ145 135AH باتری اینورتر Flat Tubular
 • باتری Exide Powersafe 65AH SMF
 • باتری لوله ای بلند آمارون اینورتر 150 آمپر
 • باتری EXIDE INDUSTRIES 150Ah Insta Brite Inverter Ups
 • باتری اینورتر لوله ای OKAYA HT 7048 (150AH)
 1. یکسو کننده های سوخته

دلیل: دلیل دیگر ممکن است شارژ نشدن اینورتر شما بخاطر یکسوسازهای سوخته است. یکسوسازها اساساً ترانسفورماتورهایی هستند که در بعضی موارد سوخته می شوند.

این مطلب را از دست ندهید   مشکل پشتیبان گیری با Inverter Power یا UPS

راه حل: در این حالت، ممکن است مجبور شوید تعمیر UPS خود را انجام دهید. اگر فن خنک کننده یو پی اس به درستی کار نکند یا اگر یو پی اس در درجه حرارت زیادی تنظیم شود، این وضعیت به وجود می آید. اطمینان حاصل کنید که کیفیت و همچنین ماهیت مدارهای داخلی برای جلوگیری از این مشکل مناسب است.

 1. فیوزهای ذوب شده

دلیل: از دلایل مختلف شارژ نشدن اینورتر، می توان فیوزهای ذوب شده را ذوب کرد. دلایل اصلی فیوزهای منفجر شامل قطبیت معکوس یا اتصال کوتاه در داخل دستگاه است. همچنین اگر دستگاه بیش از حد کار می کند یا استفاده می شود، حتی در این صورت فیوز می تواند ذوب یا منفجر شود.

راه حل: در این حالت، ابتدا باید دستگاه را جدا کنید و سپس با کمک گرفتن از یک متخصص حرفه ای، دستگاه جدیدی را نصب کنید. از تعویض به خودی خود خودداری کنید زیرا پیچیده بودن آن را اثبات می کند.

 1. اتصال باتری شل است

دلیل: دلیل دیگر شارژ نشدن اینورتر می تواند شل شدن اتصالات باتری باشد. اگر باتری کمی شل قرار گرفته باشد، ممکن است اینورتر به درستی یا اصلاً شارژ نشود.

راه حل: در این حالت، باید پایانه های باتری را از نظر خوردگی بررسی کنید و سپس آنها را به درستی تمیز و بست کنید. اگر خودتان نمی توانید پایانه های باتری را تمیز یا بررسی کنید، بهتر است از شخصی که در انجام این کار باتجربه است کمک بگیرید.

اینورترها دستگاه های اساسی هستند که باید همیشه در شرایط کار مناسب باشند. در صورتی که با مشکلی در رابطه با اینورترها روبرو هستید از جمله مشکلی که اینورتر شما شارژ نمی شود، باید سریعاً وارد عمل شوید و مشکل را برطرف کنید. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات خوب مانند Mr Right وجود دارند که خدمات مرتبط با تعمیرات مانند مشکل پشتیبان گیری باتری اینورتر و سایر خدمات را ارائه می دهند.

این مطلب را از دست ندهید   اهمیت قدرت محافظت کامپیوتر

اگر به دنبال اینورتر جدید هستید، برخی از بهترین فروش اینورترهای موجود در اینترنت عبارتند از:

 • اینورتر Luminous Cruze 2KVA با باتری RC 18000 (2 باتری)
 • اینورتر Luminous Zelio 1700 با باتری لوله ای شارژ قرمز 18000 150 Ah
 • اینورتر Luminous Zolt 1100 + RC 25000 200 Ah Tall Tubular Battery + واگن برقی
0/5 (0 نقد و بررسی)

دانستنی های ups

آنچه در مورد استفاده از UPS باید بدانید در این مقاله نکاتی در مورد استفاده از UPS قرار داده شده است. نکات طلایی در اینجا

ادامه مطلب »
معرفی انواع ups

معرفی انواع ups

انواع مختلف یو پی اس چیست؟ در هنگام برق و خرابی، دستگاه های منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) سیستم های رایانه ای و تجهیزات IT

ادامه مطلب »
افزودن مدار به UPS

افزودن مدار به UPS

افزودن محافظت از مدار به UPS برای محافظت از تجهیزات بسیار حساس به منابع تغذیه ناپذیر اعتماد می شود، اما ممکن است برای محافظت از

ادامه مطلب »