نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

یو پی اس مخفف عبارت «منبع برق بدون وقفه» است. از سه بخش مدار کنترل، بسته باتری و اینورتر تشکیل شده است. UPS می تواند بسته باتری خود را از طریق شبکه برق (شبکه برق) شارژ کند، بنابراین وقتی شبکه برق مشکل برق دارد، UPS می تواند بارهای برق را برای استفاده به تجهیزات متصل رها کند. با رایج شدن یو پی اس، به طور کامل در تمامی اقشار و در محیط های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. ویژگی های دستگاه برای نحوه انتخاب و خرید UPS در زمینه های مختلف کاربردی در زیر معرفی می شود.

نحوه انتخاب و خرید UPS

نحوه انتخاب و خرید UPS و استفاده خانگی

برای نحوه انتخاب و خرید UPS اکثر مردم مفهوم حفاظت از تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از طریق UPS را ندارند و اغلب از مشکلات برق (قطع برق، قطع برق لحظه ای، ولتاژ بیش از حد/کمتر از ولتاژ غیرعادی، تغییرات فرکانس آنی و غیره) غفلت می کنند. این یک بحران بالقوه برای تجهیزات ICT است.

در شرایط خفیف، ناهنجاری یا خرابی تجهیزات ممکن است رخ دهد. در شرایط جدی، آسیب دائمی به تجهیزات ممکن است منجر شود. هزینه های خرید تجهیزات مشکل کمتری دارند. عدم ذخیره فایل های ذخیره شده در تجهیزات خسته کننده است. مفهوم استفاده از یو پی اس مانند خرید بیمه است. با این بیمه دیگر نیازی به نگرانی در مورد آسیب رساندن به تجهیزات ICT به دلیل مشکلات برق نیست.

به طور کلی، اولین عاملی که در هنگام خرید یو پی اس باید در نظر گرفته شود، ظرفیت برق است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ارزیابی کنید که کدام تجهیزات قرار است به UPS متصل شوند. به عنوان مثال، اگر رایانه شخصی دارای منبع تغذیه داخلی 750 وات باشد، صفحه نمایش 27 اینچی دارای آداپتور داخلی 150 وات، چاپگر چند کاره دارای آداپتور 90 وات، روتر بی سیم دارای آداپتور 20 وات و NAS است.

این مطلب را از دست ندهید   7 خرابی رایج ترین اجزای UPS

میزان توان مناسب برای استفاده خانگی

برای نحوه انتخاب و خرید UPS، Ethan دارای یک آداپتور 90 وات است، بار کل این پیکربندی حدود 1100 وات است. سپس انتخاب یو پی اس بر اساس بودجه خواهد بود. ضریب توان یو پی اس آفلاین حدود 0.6 است. با این پیکربندی، محصولی با امتیاز حداقل 1100W/0.6=1833VA باید خریداری شود. ضریب توان تعاملی خط حدود 0.7 است، محصولی بزرگتر از 1100W/0.7=1571VA باید خریداری شود. ضریب توان آنلاین حدود 0.9 است، محصولی بزرگتر از 1100W/0.9=1222VA باید خریداری شود.

ما معمولا یک یو پی اس با ظرفیت بالاتر در ازای زمان تامین برق بیشتر خریداری می کنیم. انتخاب یک یو پی اس با بیش از دو برابر ظرفیت بار مورد نیاز، نه تنها زمان کار طولانی تری را در هنگام قطع برق به دست می آورد، بلکه به عنوان یک ظرفیت توسعه در هنگام تکمیل تجهیزات ICT در آینده عمل خواهد کرد.

طیف کاملی از مدل های FSP برای کاربردهای خانگی از جمله نانو، سری NanoFit. اگر تجهیزات صوتی و تصویری پیشرفته ای در خانه دارید، توصیه می شود از یو پی اس های تعاملی خطی مانند سری های Eco، FP و iFP و غیره استفاده کنید. تثبیت ولتاژ می تواند کیفیت تجربه کاربری شما را حفظ کند.

اتصال UPS با رایانه های شخصی، روترهای کوچک، NAS، تجهیزات شبکه منطقه ای کوچک، ایستگاه های کاری، دسترسی به داده های ابری را بدون وقفه تضمین می کند. اتصال سیستم های امنیتی و مانیتورینگ به یو پی اس نیز به حفظ محیط خانه بدون نقص امنیتی به دلیل قطع برق کمک می کند.

اتاق کامپیوتر سرور و مرکز داده

برای نحوه انتخاب و خرید UPS اتاق کامپیوتر مهمترین مکان برای پردازش داده های دیجیتال و سیستم های ذخیره سازی است. تجهیزات شبکه، تجهیزات اطلاعاتی، تجهیزات تهویه مطبوع، تجهیزات مانیتورینگ، سیستم تولید برق، و سیستم UPS در اتاق کامپیوتر، همگی به منبع تغذیه پایدار نیاز دارند تا عملیات عادی 24 ساعته بدون وقفه حفظ شود. مخصوصاً در هنگام برنامه ریزی UPS که جایی برای سهل انگاری ندارد.

این مطلب را از دست ندهید   نشانه خرابی باتری یو پی اس

 برق مورد نیاز اتاق های کامپیوتر بسته به اندازه آنها بسیار متفاوت است و از چند هزار تا ده ها هزار وات متغیر است. به عنوان مثال، یک اتاق کامپیوتر کوچک مجهز به سه کابینت شبکه که 3000 وات مصرف می کند، یک کابینت سیم کشی شبکه که 1000 وات مصرف می کند و ده کابینت سرور که 50000 وات مصرف می کنند.

تمام این نیازها در مجموع به توان 54000 وات نیاز دارند. اگر یک یو پی اس آنلاین با ضریب توان 0.9 انتخاب شود، محصولی با 54000/0.9=60000VA نیاز است. به منظور سرگرم کردن امکان گسترش اتاق کامپیوتر، توصیه می شود که یک مدل مدولار که می تواند به طور موازی گسترش یابد برای دستیابی به نتایج پشتیبان N+X انتخاب شود.

اندازه تجهیزات را می توان در هر زمان برنامه ریزی و گسترش داد تا با نیازهای واقعی مطابقت داشته باشد، بنابراین به طور کامل از فضای اتاق کامپیوتر استفاده می شود. همچنین دارای مزیت دستیابی به راندمان تبدیل بالا برای صرفه جویی در مصرف انرژی و نظارت از راه دور وضعیت عملیاتی UPS است.

در مورد یو پی اس آنلاین، علاوه بر ارائه برق خالص پایدار و بدون وقفه، توان خروجی 50/60 هرتز به طور دقیق برای هدف قرار دادن تجهیزات دقیق ارائه می شود. علاوه بر این، برق را می توان بر اساس اولویت تجهیزات مهم تامین کرد. این بهترین انتخاب شما برای برنامه ریزی اتاق های کامپیوتر و مراکز داده است.

موسسات پزشکی

برای نحوه انتخاب و خرید UPS در مقایسه با زمینه های تجاری و صنعتی، موسسات پزشکی استانداردهای مورد نیاز سخت گیرانه تری برای UPS دارند. صرف نظر از اندازه یک موسسه پزشکی، جریان های پایدار و خالص همیشه مورد نیاز است تا از صحت همه نتایج تشخیصی و حفظ ایمنی و جان بیماران اطمینان حاصل شود.

این مطلب را از دست ندهید   انواع مختلف باتری یو پی اس

داده های مشاوره کلینیک بیماران و سوابق پزشکی داده های مهم تشخیصی برای موسسات پزشکی هستند. روترها، سرورها، تجهیزات ذخیره سازی و غیره مرتبط باید با یو پی اس با استاندارد بالا ارائه شوند.

هنگامی که مشکلات مختلف منبع تغذیه رخ می دهد، بسته به اهمیت، بیمارستان ها دارای پریزهای سه رنگ هستند. به غیر از پریزهای معمولی سفید، پریزهای قرمز در هنگام قطع برق برای چند ثانیه قطع می شوند و منتظر می مانند تا برق توسط یک ژنراتور تامین شود.

سوکت های مشکی بیشترین اهمیت را دارند. آنها باید همیشه به UPS متصل شوند، مانند مواردی که در اتاق عمل، اورژانس، بخش مراقبت های ویژه، تجهیزات پشتیبانی از زندگی بیمار و غیره قرار دارند. با توجه به اندازه های مختلف موسسات پزشکی، UPS کمتر از 120KVA برای بیمارستان مناسب است.

مراکز داده، 120 ~ 400KVA برای تجهیزات آتش نشانی و نظارت ساختمانی مناسب است. یو پی اس تک فاز می تواند زمان پشتیبان گیری طولانی تری را فراهم کند و بنابراین برای استفاده در دستگاه های پزشکی مناسب است.

یو پی اس آنلاین به منظور حفظ عملکرد روان و بدون وقفه تمامی قسمت های یک بیمارستان می تواند منبع تغذیه با بالاترین کیفیت را ارائه دهد. علاوه بر این، ابزارهای هدف گیری که از نظر اهمیت متفاوت هستند، ترتیبات مختلفی برای نیاز به توان ایجاد می شود. عملکرد Hot-swap می تواند UPS را قادر سازد تا از یکدیگر در تامین برق پشتیبانی کنند. راندمان تبدیل بالا می تواند بالاترین راندمان را در بین هر کیلووات به ارمغان بیاورد و بیمارستان را به مطمئن ترین مکان درمانی برای بیماران تبدیل کند.

بیشتر بدانید: دلایل راه اندازی مکرر Back-UPS

0/5 (0 نقد و بررسی)