نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

UPS SSP3000X-RT و نحوه ی عملکرد آن

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که در سازمان یا محل کار خود برق قطع شده و کارهای اداری برای مدتی متوقف می شود. در بعضی حالت ها این قطعی برق مشکلاتی را به همراه دارد و ممکن است به کار ها و برنامه ها صدمات جدی وارد شود. به منظور رفع این مشکل شرکت فارتال یو پی اس را ساخته است تا در مواقع قطع برق، این دسنگاه به راحتی بتواند برق را تامین نماید. در این مقاله در رابطه با UPS SSP3000X-RT اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

دستگاه های UPS

یو پی اس چیست؟

منبع تغذیه بدون وقفه یا منبع برق اضطراری (UPS) یک دستگاه الکتریکی است که در صورت خراب شدن منبع تغذیه ورودی یا منبع تغذیه ، برق اضطراری را به بار منتقل می کند. یو پی اس با سیستم انرژی کمکی یا اضطراری یا ژنراتور آماده به کار تفاوت دارد زیرا از آنجایی که با تأمین انرژی ذخیره شده در باتری ها ، ابررساناها یا پروانه های فلزی ، حفاظت تقریباً لحظه ای را از قطع برق ورودی ایجاد می کند. مدت زمان مصرف باتری در اکثر منابع انرژی اضطراری نسبتاً کوتاه است (فقط چند دقیقه) اما برای شروع منبع آماده به کار یا خاموش کردن تجهیزات محافظت شده کافی است. این نوعی سیستم قدرت مداوم است.

UPS در چه مکان های مورد استفاده قرار می گیرد؟

یک UPS معمولاً برای محافظت از سخت افزار مانند رایانه ها ، مراکز داده ، تجهیزات ارتباط از راه دور یا سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می شود که در آن یک اختلال برق غیرمنتظره می تواند باعث صدمات ، تلفات ، اختلال در کسب و کار یا از بین رفتن اطلاعات شود. واحدهای UPS در اندازه از واحدهای طراحی شده برای محافظت از یک رایانه منفرد و بدون مانیتور ویدئویی (حدود 200 ولت آمپر امتیاز) تا واحدهای بزرگ دارای قدرت در کل مراکز داده یا ساختمان ها می باشد. بزرگترین یو پی اس در جهان ، سیستم ذخیره سازی الکتریکی باتری 46 مگاواتی باتری (BESS) ، در فیربنکس ، آلاسکا ، کل شهر و جوامع روستایی مجاور را در طول خاموشی ها قدرت می دهد.

این مطلب را از دست ندهید   ویژگی ثانویه ups

UPS SSP3000X-RT و مشخصات آن

یکی از قابلیت های مهم این دستگاه این است که مجهز به میکروکنترلر هوشمند و سیستم راه اندازی مجدد هوشمند می باشد و به راحتی می تواند با استفاده از این دو قابلیت برق را تولید نماید. در این ستگاه الگوریتم های کنترل محافظت پیچیده UPS مناسب وجود دارد که امکان حذف EMI و RFI را فراهم می نماید. لازم به ذکر است که این دستگاه بدون سر و صدا این عملکرد را انجام می دهد.

مشخصات باتری

باتری UPS بسیار پر قدرت بوده است و به راحتی می تواند انرژی را در خود نگهداری نماید. در باتری از دستگاه از سرب مهر و موم شده استفاده شده است که نتیجه ی آن باتری های اسیدی می باشد. در کنار این ویژگی ها می توان به قابلیت های باتری نیز اشاره کرد که به صورت زیر است:

  • محافظت از اتصال باتری معکوس شد
  • محافظت از اتصال کوتاه شارژر
  • حفاظت از اتصال کوتاه ترمینال باتری
  • محافظت در برابر ولتاژ شارژر باتری خارج از محدوده

سیستم محافظت از بار

در این دستگاه به راحتی می توان از بار ها و ولتاژ ها محافظت نمود و ان ها را مدیریت کرد. این سیستم به راحتی می تواند از بار UPS در برابر خط AC ورودی دو فاز،در برابر دفع بیش از حد ، محافظت از بارهای UPS در برابر صاعقه ، سنبله و افزایش، محافظت از فید برگشت به ورودی را در حالت باتری ، محافظت در برابر تغییرات ولتاژ خروجی خارج از محدوده و تغییرات ولتاژ و فرکانس ورودی محافظت نماید.

این مطلب را از دست ندهید   عملکرد UPS DSS3000X-RT

قابلیت های ویژه

این دستگاه به راحتی می تواند از گرمای بیش از حد محافظت نماید. در کنار این قابلیت به راحتی می تواند خروجی اتصال کوتاه و حفاظت از اضافه بار را مدیریت نماید. از این دستگاه علاوه بر یو پی اس می توان به عنوان تلفن / نمابر / مودم / مدیریت افزایش شبکه نیز استفاده کرد. همچنین این دستگاه به راحتی توانایی کار با ژنراتور را نیز دارد.

قابلیت های هوشمند

قابلیت های هوشنمد و اثر کذار این دستگاه به صورت زیر است:

  • ریزپردازنده هوشمند کنترل می شود
  • مجهز به سیستم Watchdog
  • شامل شارژر حالت سوئیچ
  • مجهز به درگاه هوشمند RS232
  • امکان اضافه کردن مدیران دستگاه UPS به عنوان کارتهای SNMP
0/5 (0 نقد و بررسی)