نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 کلید برای نگهداری سیستم UPS چیست؟

منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) یکی از مهمترین عناصر زیرساخت یک مرکز داده، دستگاهی است که در صورت خرابی منبع اصلی برق اضطراری را به تأسیسات ارائه می دهد. سیستم UPS اغلب فقط برای مدت کوتاهی نیرو را تأمین می کند، اما سیستم های کلیدی را تا زمانی که برق دوباره برقرار نشود یا ژنراتورهای پشتیبان برای تأمین برق به اینترنت وارد نشوند، کار می کند.

نگهداری این سیستم ها برای عملکردهای موثر مرکز داده بسیار مهم است. بدون وجود یک نوع UPS، تسهیلات در برابر حوادث پرهزینه خرابی که می توانند بر فعالیتهای تجاری تأثیر منفی بگذارند، آسیب پذیر خواهند بود. با توجه به نقش مهم تحمل خطا و افزونگی مرکز داده، ضروری است که روشهای موثر برای نگهداری سیستمهای UPS در لحظه ای که بیشترین نیاز به آنها وجود دارد، وجود داشته باشد.

معرفی 5 کلید تعمیر و نگهداری سیستم UPS

این 5 کلید به صورت زیر است:

ایجاد یک برنامه (و رعایت آن)

این ممکن است واضح به نظر برسد، اما با توجه به تمام خواسته های روزمره عملیات مرکز داده، آسان است که مواردی مانند سیستم های پشتیبان را مسلم بداند.

در پیش گرفتن یک رویکرد فعال برای سرویس دهی و نگهداری یک منبع تغذیه بدون وقفه، اولین قدم در جهت محافظت از یک مرکز داده در برابر وقفه خاموش شدن سیستم با فعال نگه داشتن سرورهای آن است.

سیستم های پشتیبان گیری باید به طور منظم بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که هر جنبه UPS، از جمله مدار بای پس استاتیک، یکسو کننده، اینورتر و خود باتری، به درستی کار می کنند. مدیران مراکز داده باید یک چک لیست دقیق برای این بازرسی ها ارائه دهند تا هر واحد مورد توجه خود قرار گیرد.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه خرید منبع تغذیه

ایجاد مستندات

طول عمر معمول یک سیستم UPS حدود 13 سال است، اما اجزای منفرد واحد احتمالاً مدتها قبل از آن فرسوده می شوند. در حالی که می توان این قطعات را جایگزین کرد، اما چرخه عمر کوتاهتر آنها به این معنی است که منبع تغذیه بدون وقفه باید از نزدیک کنترل شود تا از خرابی های احتمالی جلوگیری شود.

انجام بازرسی های منظم مطابق با پروتکل های کاملاً مشخص، پایه خوبی برای اسناد ایجاد می کند. این سوابق می تواند به پرسنل مرکز داده کمک کند تا امید به زندگی در اجزای مختلف UPS را ارزیابی کرده و زمان خرابی یا مشکلات دیگر را تشخیص دهند.

با این کار بسیاری از حدس ها در مورد تعمیر و نگهداری حذف می شوند و تصویری کاملاً دقیق تر از عملکرد یو پی اس از بازرسی ساده عبور / خرابی ارائه می دهند.

باتری ها را از نزدیک بازرسی کنید

وقتی سیستم UPS خراب می شود، معمولاً به این دلیل است که باتری مشکلی دارد. با وجود اینکه عمر باتری چهار تا پنج سال است، اما شرایط می تواند تأثیر عمده ای در دوام آن داشته باشد. آنها بسیار حساس به دما هستند، بنابراین ذخیره یو پی اس در اتاقی که خیلی گرم یا خیلی سرد باشد می تواند در طول عمر باتری تأثیر بگذارد.

استفاده مکرر از دوچرخه سواری و ولتاژ شناور نامناسب نیز ممکن است باعث شود که باتری سریعتر از آنچه سازنده پیشنهاد می دهد فرسوده شود. با توجه به همه این عوامل، مهم است که در هنگام تعمیر و نگهداری باتری ها را به دقت بازرسی کنید تا از افزونگی مرکز داده اطمینان حاصل کنید. برای ارزیابی دقیق سلامت باتری باید از بازرسی های بصری، آزمایش ولتاژ و اسکن های حرارتی استفاده شود.

این مطلب را از دست ندهید   راهکار رفع مشکل اینورتر

محیط UPS را بررسی کنید

در حالی که تعمیر و نگهداری سیستم UPS خود مهم است، سایر عوامل محیطی ممکن است باعث شود در صورت قطع برق کمتر از انتظار عمل کند. سیم کشی های خراب یا ضعیف نصب شده ممکن است باعث انتقال کارآمد برق شود، کثیفی یا گرد و غبار می تواند جریان هوا را محدود کند و رطوبت باعث از بین رفتن اتصالات می شود.

حتی اگر به نظر نمی رسد محیط UPS تاثیری در عملکرد آن داشته باشد، می تواند باعث خرابی سریعتر اجزا شود و در نتیجه باعث افزایش خطرات خرابی و افزایش هزینه های نگهداری در طول زمان می شود. اطمینان از ذخیره شدن یو پی اس در یک محیط تمیز و کنترل شده، یک گام ساده اما موثر در روند نگهداری است.

تست بانک بار منظم را انجام دهید

بازرسی های بدنی مهم هستند، اما هیچ فرآیند تعمیر و نگهداری UPS بدون آزمایش بارگذاری بار انجام نمی شود تا دریابید عملکرد سیستم در بیشترین نیاز به چه میزان است. آزمون بار بانک با اتصال منبع تغذیه بدون وقفه به یک بار الکتریکی که با بار مورد نیاز برای پشتیبانی در صورت قطع واقعی مطابقت دارد، یک اختلال برق را شبیه سازی می کند.

این تست به سرعت هرگونه مشکل یا خرابی را شامل می شود، از جمله اجزای UPS و رشته های باتری مرتبط. در حالی که آزمایش بانک بار کاملترین شکل تعمیر و نگهداری است، اما انجام آن می تواند زمان بر و طولانی باشد.

به همین دلیل، آنها باید مکمل بازرسی های مداوم و نگهداری پیشگیرانه باشند تا جایگزین.

این مطلب را از دست ندهید   تخلیه (Brain Dead) Back-UPS

وقتی قرار است جلوی هزینه های ناشی از خرابی سیستم را بگیریم، مراکز داده تا حد زیادی به عملکرد سیستم های UPS خود اعتماد می کنند.

با انجام تعمیر و نگهداری منظم بر روی این سیستم ها و اجزای سازنده آنها، مراکز داده می توانند اطمینان حاصل کنند که برنامه های اضافه کاری آنها در صورت نیاز بیشتر به آنچه انتظار می رود عمل می کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)