نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی یو پی اس/ هنگامی که صحبت از نقص در سیستم های برق اضطراری (UPS) می شود، متأسفانه هیچ کمبودی در حوادث احتمالی وجود ندارد. طبق گزارش سال 2016 مؤسسه Ponemon، در واقع، خرابی سیستم UPS به عنوان عامل شماره 1 قطعی های برنامه ریزی نشده مرکز داده رتبه بندی می شود. کاهش قابل توجه خطر خرابی UPS به طرز شگفت آوری ساده است.

با درگیر شدن در تعمیر و نگهداری پیشگیرانه برنامه ریزی شده منظم (PM)، می توانید به طور چشمگیری احتمال از دست دادن بار را کاهش دهید و همچنین طول عمر کلی یک UPS را افزایش دهید. تحقیقات نشان داده است که میانگین زمان بین خرابی ها (MTBF) برای UPS هایی که دو بار در سال تعمیرات پیشگیرانه را دریافت می کنند بیش از 20 برابر بهتر است.

 خرابی یو پی اس

پیشگیری نتیجه می دهد، فرصتی برای شناسایی و ترمیم مشکلات بالقوه قبل از اینکه مهم و پرهزینه شوند. چه در حال بهره برداری از زیرساخت های قدیمی هستید یا به دنبال بهینه سازی طول عمر تجهیزات جدیدتر هستید، برخی از رایج ترین قطعات UPS را که مستعد خرابی هستند در نظر بگیرید:

 باتری ها

به عنوان قلب هر سیستم UPS، باتری ها نیاز به بررسی های منظم دارند تا اطمینان حاصل شود که برای محافظت از سیستم های حیاتی مناسب هستند.

صرف نظر از سن آنها، باتری ها باید به عنوان بخشی از بازدید از PM که شامل آزمایش امپدانس یا رسانایی، و همچنین ارزیابی عملکرد و ارزیابی هرگونه ضعف احتمالی است، به صورت شش ماهه بازرسی شوند.

 خازن ها در خرابی یو پی اس

دستگاه نسبتاً ساده ای که انرژی الکتریکی را ذخیره و آزاد می کند، خازن ها از نظر اندازه و نوع متفاوت هستند و معمولاً هر 5 تا 7 سال یکبار باید تعویض شوند.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر صحیح باتری اینورتر

یک یو پی اس معمولی حاوی دوازده یا چند خازن است که وظیفه صاف کردن و فیلتر کردن نوسانات ولتاژ را بر عهده دارند.

با این حال، از آنجایی که خازن ها در طول زمان تخریب می شوند، بازرسی سالانه به بهینه سازی عملکرد آنها و افزایش طول عمر آنها کمک می کند.

فن ها

برخی از فن های UPS ممکن است برای 10 سال استفاده مداوم عملکرد خوبی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر می توانند برای مدت کوتاهی قبل از قفل شدن یا از کار افتادن کار کنند.

محدودیت‌های الکتریکی یا مکانیکی و یاتاقان‌های توپی خشک شده مشکلات رایجی هستند که می‌توانند منجر به خرابی فن و متعاقب آن گرم شدن بیش از حد UPS شوند.

 فیلترها

هنگامی که گرد و غبار یا سایر پوشش ها فیلترهای هوا را مسدود می کنند، UPS ها نیز مستعد گرم شدن بیش از حد (و خاموش شدن) هستند.

از آنجایی که تعویض فیلترها جزء ارزان قیمت یک برنامه تعمیر و نگهداری موثر یو پی اس است، باید به صورت ماهانه آنها را بررسی کرد و در صورت نیاز تغییر داد.

 اتصالات در خرابی یو پی اس

بازدید سالانه PM به یک تکنسین خدمات آموزش دیده این فرصت را می دهد تا UPS و کابینت باتری را از نظر اتصالات داخلی شل که می تواند ناشی از ماشین آلات واقع در نزدیکی واحد یا ارتعاشات ساختمان باشد، بررسی کند.

 منابع تغذیه

حتی منابع تغذیه اضافی نیز می توانند تحت تأثیر نوسانات ولتاژ ورودی قرار گیرند، که می تواند منجر به استرس و گرمای بیش از حد شود. با این حال، بازرسی منظم می تواند مشکلات بالقوه را قبل از اینکه باعث خرابی شود، شناسایی کند.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل راه اندازی مکرر Back-UPS

 کنتاکتورها

همچنین کنتاکتورهای UPS مستعد گرد و غبار هستند، باید مرتباً بازرسی و تمیز شوند. در حالی که واضح است که قطعات UPS به دلایل مختلف مستعد خرابی هستند، سرمایه گذاری در تعمیر و نگهداری پیشگیرانه با یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای و ماهر به میزان قابل توجهی خطر خرابی و فاجعه احتمالی را کاهش می دهد.

محاسبه طول عمر دستگاه یو پی اس

0/5 (0 نقد و بررسی)