نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه انتخاب منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) برای رایانه شما

یک نوار برق ارزان قیمت ممکن است از تجهیزات در برابر موج برق محافظت کند، اما وقتی برق قطع می شود و سیستم شما خراب می شود کمکی به شما نمی کند. برای این منظور، می خواهید از یک باتری پشتیبان تهیه کنید، همچنین به عنوان منبع تغذیه بدون وقفه (یا UPS) شناخته می شود.

منبع تغذیه بدون وقفه چیست؟

از دست دادن ناگهانی برق و افزایش قدرت دو دلیل اصلی آسیب به رایانه ها و سایر لوازم الکترونیکی حساس است. حتی نوارهای برق ارزان قیمت نیز به اندازه کافی مناسب برای محافظت در برابر موج برق کار می کنند، اما هیچ محافظتی در برابر افت ولتاژ خط، قطع برق، خاموشی و سایر مشکلات منبع تغذیه ندارند.

کاربرد این دستگاه

برای محافظت از رایانه در برابر قطعی های منبع تغذیه، به پشتیبان باتری نیاز دارید. واحدهای UPS مانند نوارهای برق هستند که دارای یک باتری بزرگ در داخل هستند و یک بافر را در برابر قطع شدن منبع تغذیه ارائه می دهند. این بافر بسته به اندازه واحد می تواند از چند دقیقه تا یک ساعت یا بیشتر باشد.

یک روش ساده برای فکر کردن در مورد کاربرد واحد UPS، فکر کردن در مورد کار با لپ تاپ است. شما در خانه هستید، لپ تاپ شما به یک نوار محافظ مناسب در برابر ولتاژ متصل است و برخی از گزارشات مربوط به محل کار خود را با دقت تمام می کنید. طوفان تابستانی قدرت را از بین می برد. اگرچه چراغ ها خاموش می شوند، اما کار شما در کامپیوتر نوت بوک بدون وقفه است زیرا هنگامی که جریان الکتریسیته از سیم برق قطع شد، نوت بوک به طور یکپارچه به باتری می رود. اکنون وقت کافی برای صرفه جویی در کار خود و خاموش کردن دستگاه خود دارید.

این مطلب را از دست ندهید   انتخاب منبع تغذیه UPS

Ups در لپ تاپ

با این وجود، رایانه های رومیزی مانند لپ تاپ ها باتری داخلی ندارند. اگر در حین قطع برق روی دسک تاپ کار می کردید، سیستم بلافاصله متوقف می شود. نه تنها کار خود را از دست می دهید، بلکه روند استرس غیر ضروری را به دستگاه شما تحمیل می کند. در تمام سالهای کار ما با رایانه، اکثریت قریب به اتفاق خرابی های سخت افزاری را می توان مستقیماً ناشی از تجربه مولفه های سخت افزاری فشار در هنگام خاموش کردن و راه اندازی دانست (به ویژه اگر جریان برق یا خاموشی وجود داشته باشد).

شکل ظاهری UPS

یک واحد UPS، حداقل حتی با یک واحد بسیار کوچک، یک پنجره از زمان را فراهم می کند که کامپیوتر شما می تواند با کمال لطف خاموش شود یا به حالت خواب زمستانی درآید و پس از حل شدن قطعی برق یا دیگر وضعیت برق، دوباره به اینترنت بازگردد. اگر اوضاع در حالی حل شود که واحد UPS هنوز به اندازه کافی باتری باقی مانده باشد، می توانید بدون وقفه درست کار کنید. حتی اگر درست مقابل کامپیوتر نشسته باشید، بسیاری از واحدهای UPS دارای نرم افزاری هستند که می توانند هنگام روشن شدن دستگاه باتری را تشخیص داده و در غیاب شما به طور خودکار (و به طور صحیح) خاموش شوند.

اگر این برای قانع کردن شما کافی است، در ادامه با ما در شناسایی نیازهای UPS، محاسبه نیازهای برق UPS، و درک ویژگی ها و انواع طراحی واحدهای مختلف UPS، به شما راهنمایی می کنیم.

چه اندازه از واحد UPS نیاز دارم؟

حداقل در آب یو پی اس خود به آب کافی نیاز دارید تا به سیستم رایانه ای خود زمان کافی برای خاموش شدن صحیح را بدهید. این حداقل مطلق قابل قبول است. اگر واحد UPS شما از لحظه قطع برق تا لحظه خاموش شدن موفقیت آمیز، آب کافی برای تأمین سیستم را نداشته باشد، در معرض آسیب دیدن دستگاه و از بین رفتن داده ها هستید.

این مطلب را از دست ندهید   عملکرد UPS DSS2000X-RT

بنابراین چگونه می توانید نیازهای برق سیستم را محاسبه کنید؟ اولین قدم بررسی سیستم اصلی و وسایل جانبی است که می خواهید در صورت از دست دادن برق ادامه دهید. در مورد سرور خانگی خود، نیازی به محاسبه بار محیطی نداریم زیرا وسایل جانبی وجود ندارد (این یک سرور بدون سر و بدون نیاز به برق بیش از سخت افزار مستقیم در برج است). از طرف دیگر، دو رایانه ما (در خانه و اتاق بازی) دارای تجهیزات جانبی مانند مانیتور، هارد دیسک های اکسترنال و … هستند. در صورت قطع برق که در رایانه کار می کنید، ارزش دارد که باتری مانیتور را نیز تأمین کند تا بتوانید با دستگاه تعامل داشته باشید. هنگام محاسبه نیاز خود، از درج بار لوازم جانبی غافل نشوید.

0/5 (0 نقد و بررسی)