نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آشنایی با 5 مزایا و معایب UPS

دستگاه الکترونیکی که برق را از پریز برق دریافت کرده و در آنها ذخیره می کند تا دستگاه های متصل به آن بتوانند با وجود قطع برق به کار خود ادامه دهند. به طور خلاصه به عنوان یک واحد محافظتی برای سیستم عمل می کند.

بسته به نیاز برق، دو نوع سیستم UPS وجود دارد. اینها UPS های آماده به کار و UPS های تعاملی با خط هستند. امروزه به دلیل مزایای بیشماری که دارد، در محل های کار و همچنین خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. به خصوص، اگر محیط از بعضی از لوازم حیاتی رایانه استفاده کند، این یک جز vital حیاتی است. اگرچه UPS نقش اصلی را در پشتیبان گیری از انرژی بازی می کند، اما بدون نقص نیست. هنگام استفاده از UPS، مهم است که مزایا و معایب آن را بدانید.

در این مقاله، ما در مورد 5 مزیت و معایب UPS توضیح خواهیم داد اشکالات و مزایای UPS. از طریق این پست، شما از مزایا و معایب استفاده از UPS مطلع خواهید شد.

مزایا

  1.  نصب

نصب سیستم UPS یک فرآیند آسان در نظر گرفته می شود. به فضای زیادی احتیاج ندارد. در واقع می توان آن را به راحتی درون یک فضای کوچک قرار داد. و همچنین، اتصال دستگاه های جدید در اینجا چندان دشوار نیست. UPS شامل چندین پورت است که از دستگاه های مختلف پشتیبانی می کند.

  1. قابلیت اطمینان

UPS در هنگام قطع برق بسیار پاسخگو است. داشتن یک سیستم UPS تضمین می کند که در صورت قطع برق فوری منبع تغذیه وجود خواهد داشت. در اینجا هیچ مداخله دستی وجود ندارد. به همین ترتیب، باتری داخل UPS هر زمان که شارژ شود به طور خودکار شارژ می شود.

  1. سازگاری

وقتی UPS به یک سیستم متصل باشد، می تواند منبع تغذیه مداوم را تضمین کند. برای عملکردهای عادی، UPS قادر خواهد بود حدود 6-8 ساعت برق تأمین کند. در شرایطی مانند قطع برق دراز مدت، UPS فرصتی را برای کاربر فراهم می کند تا با خیال راحت سیستم خود را خاموش کند. در هر صورت که باشد، با استفاده از UPS می توان به طور مثر از تلفات داده ها به دلیل قطع برق جلوگیری کرد.

  1. محافظت

داشتن یک سیستم UPS اساساً به معنای محافظت نهایی از دستگاه های الکتریکی شما است. مدارهای زیادی در این دستگاه وجود دارد که به طور مداوم سطح الکتریسیته را کنترل می کند. هرگاه منبع تغذیه نامناسب باشد، یو پی اس بلافاصله شروع به تأمین برق از منبع باتری می کند. نه تنها موج های برق، سیستم UPS می تواند به طور موثر از جهش، افت و قطع دیگر جلوگیری کند.

  1. فیلتر کردن

نوعی UPS که به UPS تعاملی Line معروف است، جریان پاک برق به دستگاههای متصل را تضمین می کند. هر نیرویی که به UPS می آید بر این اساس فیلتر می شود تا تمام ناهنجاری ها برطرف شود. نتیجه نهایی یک سیستم عاری از قطع برق است.

این مطلب را از دست ندهید   راه حل های نگهداری از یو پی اس شما

معایب

  1. هزینه

نگرانی عمده سیستم UPS هزینه های ناشی از آن است. باتری استفاده شده در یو پی اس معمولاً گرانتر می کند. این هزینه حتی برای شرکت هایی که به چندین سیستم UPS نیاز دارند اضافه می شود. بنابراین، همه کاربران توانایی تهیه هزینه های آنها را ندارند.

  1. نگهداری

استفاده از سیستم UPS نیز به دلیل نگهداری در آن، ملاحظات زیادی را به همراه دارد. این برای شرکتهای دارای تعداد زیادی اتصالات UPS حتی بدتر است. برای مدیریت سیستم های سیم کشی و اطمینان از خدمات بدون خطا، باید یک برقکار ماهر منصوب شود. علاوه بر این، برای عملکرد صحیح سیستم های UPS، باید از تهویه کافی برخوردار باشد، زیرا بطور منظم دودهایی را منتشر می کند.

  1. دوام

از آنجا که باتری در پشت عملکرد یک سیستم UPS است، ساخته نشده است که برای همیشه دوام بیاورد. عملکرد مشابه انواع دیگر باتری ها با گذشت زمان تخریب می شود. یک UPS استاندارد می تواند به طور متوسط ​​10 سال دوام داشته باشد و پس از آن واحد می میرد. گزینه بازیابی UPS در اینجا با تعویض باتری است. از این رو، کاربران باید آماده پرداخت چندین دلار برای باتری های جدید باشند.

  1. محافظت از دستگاه

از آنجا که UPS از طریق باتری کار می کند، توصیه نمی شود در وسایلی که به مقدار قابل توجهی انرژی نیاز دارند، استفاده شود. به عنوان مثال، از یو پی اس نمی توان به عنوان منبع پشتیبان برای تهویه مطبوع با مصرف برق بالا استفاده کرد. حتی مدت زمانی که UPS می تواند نیروی پشتیبان تهیه کند نیز محدود است. بنابراین، اگر در مکان هایی زندگی می کنید که قطع برق طولانی مدت وجود داشته باشد، UPS بهترین گزینه نخواهد بود.

  1. مصرف برق

همیشه یک سیستم UPS بیشتر از یک دستگاه مستقل برق می گیرد. این مقدار به طور قابل توجهی بیشتر از مقدار واقعی مورد نیاز دستگاه است. به این دلیل است که باتری مورد استفاده در UPS باید همیشه شارژ باقی بماند. برای این منظور، باید به یک پریز برق متصل شود که باعث هدر رفتن بیشتر انرژی می شود.

این مطلب را از دست ندهید   مشخصات یو پی اس CyberPower CP1500PFCLCD
0/5 (0 نقد و بررسی)