نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) VS تنظیم کننده ولتاژ خودکار (AVR)

آیا نقش تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک (AVR) و منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) یکسان است؟ با وجود تجهیزات الکتریکی بیشتر و بیشتر در بازار، دامنه استفاده از تنظیم کننده ولتاژ و منبع تغذیه UPS بسیار گسترده است و بسیاری احساس می کنند که این دو می توانند جایگزین یکدیگر شوند. اما، بین تنظیم کننده ولتاژ و منبع تغذیه UPS تفاوت وجود دارد. بسیاری از افراد همیشه به اشتباه معتقدند که تنظیم کننده ولتاژ یو پی اس است. در زیر تفاوتهای بین تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک (AVR) و منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) از چندین جنبه معرفی می شود.

منبع تغذیه بدون وقفه نحوه عملکرد

 منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) به منبع تغذیه آنلاین UPS و منبع تغذیه UPS پشتیبان تقسیم می شود. به طور کلی، رایانه های خانگی مجهز به منبع تغذیه UPS پشتیبان هستند که متعلق به نوعی منبع تغذیه پشتیبان است. نوع پشتیبان با یک بخش تثبیت کننده ولتاژ است و از یک رله برای تغییر و تثبیت حالت فشار استفاده می کند، اثر تنظیم ولتاژ بسیار ضعیف است، نمی تواند به عنوان تنظیم کننده ولتاژ در نظر گرفته شود.

از نام منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) می توان دریافت که در واقع منبع تغذیه ذخیره است. وقتی برق قطع می شود، انرژی الکتریکی ذخیره شده توسط باتری از طریق اینورتر خارج می شود تا جریان AC برای تأمین انرژی تجهیزات خارج شود. منبع تغذیه یو پی اس پشتیبان معمولاً از فاصله زمانی است که میزبان به منبع تغذیه پشتیبان می رود از 10 میلی ثانیه بیشتر نخواهد شد (منبع تغذیه آنلاین یو پی اس بدون زمان سوئیچینگ است)، بنابراین قطع برق به سختی تأثیری در برق دارد تجهیزات.

این مطلب را از دست ندهید   اهمیت قدرت محافظت کامپیوتر

تنظیم کننده ولتاژ خودکار (AVR) برای خانه

تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک (AVR) برای ولتاژ ناپایدار شبکه برق، عمدتا برای حفاظت از تجهیزات عقب طراحی شده است و عملکرد حفاظت تجهیزات کامل تر است. به طور کلی منبع تغذیه بزرگ UPS همچنین باید به یک سیستم بای پس تثبیت ولتاژ (تثبیت کننده ولتاژ) مجهز باشد. نقش تنظیم کننده ولتاژ بسیار گسترده است و در هر کجا که نیاز به برق باشد می توان از آن استفاده کرد (البته پیش فرض این است که ولتاژ ناپایدار است).

تثبیت کننده ولتاژ از مدار تنظیم ولتاژ، مدار کنترل و سرو موتور تشکیل شده است. وقتی ولتاژ یا بار ورودی تغییر می کند، مدار کنترل نمونه برداری، مقایسه و تقویت را انجام می دهد و سپس موتور موتور را برای چرخاندن موقعیت برس کربن تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک هدایت می کند. نسبت چرخش سیم پیچ به طور خودکار تنظیم می شود تا ثبات ولتاژ خروجی را حفظ کند.

عملکرد تنظیم کننده ولتاژ خودکار (AVR)

  1. تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک می تواند ولتاژ ولتاژ پایین 125 ولت-165 ولت یا ولتاژ بالا 250 ولت-270 ولت را بین 200-230 ولت تثبیت کند، بنابراین لوازم خانگی می توانند به طور معمول کار کنند.
  2. هنگامی که ولتاژ ورودی بالاتر از 255-275V یا کمتر از 125-160V باشد، تنظیم کننده ولتاژ شانجی می تواند به طور خودکار منبع تغذیه را قطع کند.
  3. هنگامی که پس از قطع برق تماس برق ناگهانی برقرار می شود، تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک می تواند 5-8 دقیقه منبع تغذیه را به تأخیر بیندازد تا به دلیل ولتاژ زیاد به دستگاه آسیب نرسد. هنگام خرید یک تنظیم کننده ولتاژ خانگی، باید به کامل بودن سه عملکرد اساسی فوق توجه کنید.
  4. تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک عمدتا برای ایجاد ثبات در ولتاژ، ایجاد یک محیط برق پایدار برای تجهیزات الکتریکی و استفاده از تجهیزات الکتریکی برای جلوگیری از نوسانات ولتاژ یا تداخل استفاده می شود. از آنجا که عملکرد کاملاً متفاوت از منبع تغذیه UPS است و منبع تغذیه UPS نیز شامل یک باتری ذخیره انرژی است، قیمت و هزینه آن نسبتاً زیاد است.
  5. KEBO AVR توابع تثبیت ولتاژ، تصفیه، ضد تداخل و محافظت خودکار را با هم ادغام می کند. دارای دامنه ولتاژ وسیع، سرعت پاسخگویی سریع، دقت بالا، ضد تداخل، اعوجاج کم، ضد ضربه، عمر طولانی و سر و صدای کم است. مزایایی مانند منبع تغذیه تنظیم شده از نوع 614 و تنظیم کننده مکانیکی برای به روزرسانی محصولات مدرن ایده آل است.
این مطلب را از دست ندهید   اجزای اصلی سیستم UPS

 نتیجه گیری

تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک KEBO (AVR) دارای دقت تثبیت ولتاژ و پایداری بالا کاملاً متفاوت از منبع تغذیه تصفیه شده معمولی در بازار است. این یک وسیله منبع تغذیه ایده آل برای دفاع ملی، تحقیقات علمی، ابزار پزشکی و تجهیزات تولید صنعتی است که طیف کاملی از حفاظت از قدرت را برای سیستم های صنعتی، تجهیزات ارتباطی و تجهیزات پزشکی شما فراهم می کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)