نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آپتایم شبکه برای کسب و کار شما حیاتی است. یکی از مؤلفه های ضروری برای اطمینان از به روز بودن فناوری شما، UPS (منبع تغذیه بدون وقفه) است. این دستگاه‌ها اغلب می‌توانند فراموش شوند زیرا طول عمر بالایی دارند و عموماً در پایین قفسه‌های فناوری قرار می‌گیرند. در زیر 10 علامت وجود دارد که نشان می دهد زمان تعویض باتری یو پی اس فرا رسیده است. در این مقاله به نشانه خرابی باتری یو پی اس خواهیم پرداخت.

نشانه خرابی باتری یو پی اس

نشانه خرابی باتری یو پی اس و زمان خرید باتری

در نشانه خرابی باتری یو پی اس در حالی که چرخه عمر یو پی اس می تواند تا 10+ سال افزایش یابد، چرخه عمر بسیاری از باتری ها 3 تا 5 سال است. بهتر است بسته به ماهیت بحرانی سیستم هایی که یو پی اس پشتیبانی می کند، جایگزینی باتری را در بازه 3 تا 5 ساله در نظر بگیرید.

بهترین روش این است که وقتی دومین باتری آماده است، خود واحد یو پی اس را تعویض کنید، معمولاً 6 تا 10 سال از تاریخ خرید برای واحدهای تعاملی آنلاین و خطی. آخرین چیزی که در یک رویداد بحرانی قطع برق می‌خواهید این است که باتری آفلاین شود زیرا باتری‌ها از طول عمرشان گذشته بودند – خطایی که می‌توانستید از آن جلوگیری کنید. اگر طول عمر یو پی اس شما نزدیک است و می خواهید گزینه های تعویض خود را بدانید، با ما تماس بگیرید.

در حال بوق زدن یا نمایش چراغ های احتیاط

در نشانه خرابی باتری یو پی اس نشانه‌ای که نشان می‌دهد باتری UPS در شرف از کار افتادن است، وجود یک صدای بوق تیز از UPS یا چراغ‌های احتیاط کهربایی یا نمادهایی است که روی صفحه نمایش دیجیتال دستگاه نمایش داده می‌شوند. در صورت وجود هر یک از اینها، آزمایش باید فورا انجام شود و در صورت لزوم، باتری ها تعویض شوند. اگر کدها نشان دهنده خرابی باتری نیستند، برای کمک در تشخیص، تعمیر یا تعویض دستگاه با ما تماس بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید   از کار افتادن سیستم UPS

عمر کوتاه باتری

در نشانه خرابی باتری یو پی اس اگر باتری در حال از دست دادن است یا انتظارات مربوط به طول عمر یا ظرفیت اعلام شده سازنده را برآورده نمی کند، ممکن است باتری نیاز به تعویض داشته باشد یا از همان ابتدا معیوب بوده است. عوامل زیادی می توانند چرخه عمر باتری را کوتاه کنند، از جمله نقص مواد، تغییر دما، رطوبت، و همچنین بسیاری از عوامل محیطی دیگر. در چرخه های آزمایشی، اگر باتری در پارامترهای مورد انتظار عمل نمی کند، ممکن است زمان تعویض باتری فرا رسیده باشد.

وجود برآمدگی شاسی یا سایر آسیب های شاسی

همانطور که باتری‌های اسید سرب قدیمی‌تر کهنه می‌شوند، می‌توانند برآمدگی بیشتری داشته باشند که می‌تواند شاسی را مخدوش کند. هر زمان که با نشتی، تغییر رنگ ناشی از گرما یا اسید مواجه شدید، باید فوراً باتری‌های آن واحد را تعویض کنید. در صورت عدم مراقبت، نشت اسید می تواند سایر سیستم های ضروری را از بین ببرد یا در بدترین سناریو، باتری می تواند منفجر شود و سوخته شود و نتایج فاجعه بار بالقوه ای را به همراه داشته باشد.

آفلاین شدن سیستم ها در هنگام قطع برق

در نشانه خرابی باتری یو پی اس بدیهی است که اگر برق قطع شود و سیستم یو پی اس نتواند سیستم های شما را آنلاین نگه دارد، باتری باید بررسی و تعویض شود. این فرض می‌کند دستگاه‌هایی که آفلاین شده‌اند به درستی به UPS یا PDU متصل به UPS وصل شده‌اند. در حالت ایده آل، اگر از یک برنامه تعمیر و نگهداری پیشگیرانه منظم برای نظارت بر سلامت UPS استفاده می کنید، هرگز این اتفاق نمی افتد.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه رفع مشکلات رایج UPS

بررسی های کلی از دستگاه

یک نشانه بالقوه مبنی بر اینکه زمان تعویض باتری یو پی اس شما فرا رسیده است این است که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه روتین دستگاه را انجام نداده اید. مطمئن شوید که آن واحدها را به محض اینکه بتوانید تأیید کنید که طبق انتظار عمل می کنند، آزمایش کنید. تعمیر و نگهداری معمولی می تواند از بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری کند و اطمینان دهد که UPS شما در زمان بیشترین نیاز برای محافظت از تجهیزات شما در آنجا خواهد بود. ما این خدمات را ارائه می دهیم. برای برنامه ریزی بازدید از تعمیر و نگهداری امروز با ما تماس بگیرید.

عملکرد عجیب باتری یا نمایش ولتاژ بدی

در نشانه خرابی باتری یو پی اس در طول چرخه‌های تعمیر و نگهداری و آزمایش آمادگی در برابر بلایا، اگر UPS ولتاژ متناقض را نشان داد یا رفتار غیرمنتظره‌ای داشت، مطمئن شوید که باتری مقصر نیست. آزمایش باتری در صورت آزمایش توسط تکنسین، مقادیر امپدانس یا مقاومت را علاوه بر قرائت ولتاژ نشان می دهد.

بیشتر سیستم‌های یو پی اس خودآزمایی امپدانس و مقاومت را انجام نمی‌دهند، بنابراین حتماً این را در چرخه‌های تست خود بگنجانید. Alber Battery Monitoring می تواند به اطمینان از عملکرد بهینه باتری UPS شما در زمانی که زمان بیشترین اهمیت را دارد کمک کند.

قرار دادن یو پی اس در محیط گرم

گرما می تواند عمر باتری را به شدت کاهش دهد. یک دوره طولانی دمای بالای 80 درجه فارنهایت می تواند عمر باتری و همچنین طول عمر کلی تجهیزات فناوری شما را تا حد زیادی کاهش دهد. اگر مکانی که تجهیزات یو پی اس شما در آن قرار دارد به طور مداوم بالای 80 درجه است، توصیه می کنیم در اسرع وقت تجهیزات مدیریت حرارتی و خنک کننده را اجرا کنید.

این مطلب را از دست ندهید   نوع سیستم UPS و جلوگیری از خرابی

علاوه بر این، آزمایش باتری را انجام دهید یا از یکی از تکنسین های خدمات ما درخواست بازدید از تعمیر و نگهداری پیشگیرانه کنید تا مطمئن شوید عمر باتری کاهش نیافته است. به طول عمر باتری مورد انتظار 3 تا 5 سال از یک UPS که در یک مرکز گرم کار می کند، اعتماد نکنید.

کافی نبودن زمان کارکرد باتری یا ظرفیت بار

در نشانه خرابی باتری یو پی اس مشابه بارگذاری بیش از حد پورت های برق مورد نظر بر روی دستگاه به دلیل رشد فناوری، امکان افزایش بیش از حد ظرفیت بار UPS نیز وجود دارد. این زمانی اتفاق می‌افتد که نیازهای مصرف برق سیستم‌های جدید یا اضافی که از UPS در رک انرژی می‌گیرند بیش از حد نیاز دارند.

اطمینان حاصل کنید که مصرف برق خود را در رابطه با نیازهای زمان کار خود بررسی کنید و نوع UPS یا باتری خود را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. در صورتی که از دو واحد UPS به صورت افزونگی استفاده می کنید یا اگر تجهیزات خود را هم از برق خانگی و هم از برق UPS تغذیه می کنید، حتماً از PDU های نظارت شده یا اندازه گیری شده برای جلوگیری از بارگذاری بیش از حد UPS در هنگام قطع برق استفاده کنید.

بیشتر بدانید: دلایل صدای بیش از اندازه ups

0/5 (0 نقد و بررسی)