نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

سه نکته برتر که باید درباره منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) بدانید

در این مقاله نکات مهم در باره ups قرار داده شده است.

آیا این تا به حال برای شما اتفاق افتاده است؟

شما در حال کار روی رایانه خود هستید و ناگهان برق قطع می شود. رایانه شما خاموش می شود و صفحه شما سیاه می شود و اکنون آرزو می کنید هنگام ویرایش آن سند یا ایمیل مهم، روی ذخیره بیشتر کلیک کنید.

برق شما تمام می شود، اما لپ تاپ یا رایانه لوحی شما از طریق باتری داخلی خود به کار خود ادامه می دهد. با این حال، همه دستگاه های دیگر شما خاموش هستند و شما آرزو می کنید که برخی از آنها مانند اتصال به اینترنت یا تلفن ثابت (یا بی سیم) شما برای مدتی روشن بمانند.

شاید ندانید که چه عواملی باعث قطع شدن برق می شود، به خصوص اگر موارد نادر باشد. این ممکن است به دلیل شرایط موجود در شهر یا محله شما باشد (خرابی تجهیزات یا ساخت و ساز)، یا بیشتر در تابستان های گرم (مصرف برق بیشتر به دلیل تهویه هوا و پنکه ها) یا یخ زدگی زمستان ها یا طوفان (یخ و برف و باد که درختان را پایین می آورد و خطوط برق).

UPS چیست؟

اگر نگران قطع شدن برق هستید، خصوصاً اگر در گذشته به دلیل قطعی برق کار در رایانه خود را از دست داده اید، باید (منبع تغذیه بدون وقفه) یا (پشتیبان گیری باتری) در سطح مصرف کننده را بخرید (و به درستی تنظیم کنید) واحد. یو پی اس یک سوپرسورس ولتاژ را با یک باتری بزرگ ترکیب می کند و دارای مدارهای ویژه ای است که قطعی برق را تشخیص می دهد و سریع روشن می شود تا تجهیزات شما روی باتری خود کار کند.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل اهمیت پشتیبان باتری یو پی اس

چرا UPS می گیریم؟

تنها هدف یو پی اس این است که با شروع قطع برق چند دقیقه به شما فرصت دهد تا دو کار انجام دهید:

  • کار خود را ذخیره کنید، و
  • کامپیوتر خود را خاموش کنید.

یو پی اس طراحی نشده است تا به شما اجازه دهد ساعتها و ساعتها به کامپیوتر خود ادامه دهید تا برق روشن شود. اگر UPS به درستی انتخاب شود، 5 تا 10 دقیقه (احتمالاً بیشتر) برای ذخیره و انجام خاموش کردن منظم به شما فرصت می دهد.

در UPS به دنبال چه چیزی باشید؟

من تجربیات خوبی (نه کامل) با واحدهای UPS از APC (American Power Conversion Corporation) داشته ام، و همچنین چیزهای خوبی در مورد مارک های دیگر مانند Tripp Lite و CyberPower شنیده ام. انتخاب یو پی اس مناسب با جمع کردن نیازهای برق، در وات، از تجهیزات مورد نیاز برای تأمین نیرو در هنگام قطع برق، انتخاب واحدی که حداقل این مقدار برق را تأمین کند و مطمئن شوید که یو پی اس را مستقیماً به سیم و سیم مناسب وصل می کنید، شروع می شود. پریز برق 3 شاخه زمینی (بدون سیم فشار دهنده اضافی یا سیم برق).

با این حال، شرایط شما ممکن است شامل فاکتورهای دیگری باشد که در اینجا پوشش داده نشده است، بنابراین من پیشنهاد می کنم در مورد این مقاله بیشتر بخوانید، یا مستقیماً با APC یا یک مشاور رایانه یا برق خوب صحبت کنید. انتظار می رود بسته به نیاز خود در جایی بین 50 تا 150 دلار هزینه کنید.

خودشه. اکنون مهمترین موارد در مورد واحدهای UPS را می دانید. اگر این تنها چیزی است که می خواهید، می توانید در اینجا متوقف شوید، یا برای جزئیات بیشتر توصیه های من را بخوانید

این مطلب را از دست ندهید   نحوه کار سیستم UPS

آیا باید برای کامپیوتر خود UPS تهیه کنید؟

سوالات کلیدی که باید از خود بپرسید:

  • اگر برق قطع شود، آیا این کار کامپیوتر من را نیز خاموش می کند (که باعث می شود تغییرات ذخیره نشده من کنار گذاشته شود)؟
  • اگر این اتفاق بیفتد و من فرصتی برای ذخیره کار خود نداشته باشم، آیا من نگران از دست دادن هر کاری هستم که هستم؟

اگر هیچ نگرانی در مورد از دست دادن داده ها در صورت قطع برق ندارید، دیگر صرف وقت و هزینه (چه کوتاه مدت و چه بلند مدت) خرید یو پی اس و نگهداری آن دیگر هیچ دلیلی ندارد.

با این حال، اگر این مسئله شما را نگران نمی کند، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • اگر رایانه رومیزی (به عنوان مثال (برج) یا )minitower) ویندوز یا iMac یا PowerMac) که دارای باتری داخلی نیستید، قطع برق بلافاصله رایانه شما را خاموش می کند.
  • اگر لپ تاپی دارید که باتری داخلی آن کار می کند (یعنی شارژدهی هنوز هم شارژ است)، قطع برق باعث می شود تا لپ تاپ شما روشن شود تا باتری خودش کار کند. این تقریباً به طور کامل خطر از دست رفتن داده ها را از بین می برد (به استثنای داده هایی که ممکن است بصورت آنلاین ویرایش کنید)، با این فرض که شارژ باتری شما شارژ شده است، و شما در حال حاضر متوجه می شوید که جریان برق قطع شده و ذخیره را کلیک کنید.
  • همچنین، اگر لپ تاپ خود را طوری تنظیم کرده اید که از وسایل جانبی مهمی که به برق خود نیاز دارند استفاده کند (مانند استفاده از مانیتور خارجی با درب لپ تاپ بسته)، در حالی که بلافاصله کار خود را از دست نخواهید داد، ممکن است نتوانید به طور کامل کار کنید لپ تاپ در هنگام قطع برق (و کار خود را ذخیره کنید) تا زمانی که وسایل جانبی را جدا نکنید (و درب لپ تاپ را باز کنید).
  • و اگر باتری داخلی لپ تاپ شما بیش از 3-4 سال از عمر شما می گذرد، به احتمال زیاد دیگر شارژ نمی شود، بنابراین قطع شدن برق فوراً آن را خاموش می کند، یا ممکن است فقط مدت زمان خیلی کمی از شارژ باتری داشته باشید تا قبل از خاموش شدن واکنش نشان دهید.
این مطلب را از دست ندهید   6 نمونه از بهترین منبع تغذیه اضطراری

اگر این مسائل به شما مربوط می شود، احتمالاً باید یو پی اس بخرید.

0/5 (0 نقد و بررسی)