نمایندگی تعمیر یو پی اس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دلیل بوق زدن سیستم یو پی اس

اگر رایانه رومیزی شما به جای محافظ ولتاژ در جعبه سنگین غیر منطقی روی زمین وصل شده است همچنین به عنوان منبع تغذیه بدون وقفه یا سیستم یو پی اس(UPS)شناخته می شود، در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: هنگامی که در آینده نزدیک برق قطع می شود، محافظت می شوید از ساعت ناامیدی اگر آن جعبه بطور ناگهانی شروع به بوق زدن کرده است و شما به این فکر می کنید که چرا، در مکان مناسبی قرار دارید – به بخش (چرا بوق می زند) در زیر مراجعه کنید تا بدانید چرا این اتفاق می افتد و چه کاری باید درباره آن انجام دهید.

سیستم یو پی اس چیست و چه کاربردی دارد؟

سیستم یو پی اس، اگر به هر دلیلی از بین برود، برای مدت کوتاهی کامپیوتر شما را تأمین می کند. برای لپ تاپ ها این مسئله از اهمیت کمتری برخوردار است، زیرا آنها باتری داخلی خود را دارند. اما برای دسک تاپ، این تفاوت بین از دست دادن تغییرات در هر پرونده ذخیره نشده ای است که هنگام قطع شدن برق باز هستید و چند دقیقه ارزشمند برای صرفه جویی در همه کارها و خاموش کردن کامپیوتر شما به درستی. اطمینان حاصل کنید که رایانه شما به سوکت متصل است که از طریق باتری کار می کند – بسیاری ازسیستم های یو پی اس دارای برخی از سوکت ها هستند که از باتری تغذیه نمی کنند.

سیستم یو پی اس همچنین از شما در برابر آسیب رایانه محافظت می کند. تمام عملکردهای UPS به عنوان محافظ در برابر ولتاژ متصل می شوند و از آسیب ناگهانی یا خراب شدن سخت افزار رایانه شما جلوگیری می کنند. علاوه بر این، در برابر فرورفتگی، یا (براق شدن کوتاه) قدرت محافظت می کند. Brownouts آسیب بزرگی به رایانه های قبلی نمی زند – سخت افزار و منبع تغذیه کامپیوتر هر دو ساخته شده اند تا از مقاومت بیشتری برخوردار باشند. با این وجود، در برخی موارد، Brownouts هنوز هم می تواند به سخت افزار آسیب برساند، از جمله از دست دادن اطلاعات موجود در درایوهای سخت.

این مطلب را از دست ندهید   علت روشن نشدن Smart-UPS

در حالی که UPS شما ابزاری عالی است اما نمی تواند معجزه کند! این می تواند در هنگام قطع برق رایانه شما را فعال نگه دارد، اما نمی تواند دسترسی به اینترنت را برای رایانه شما فراهم کند، مگر اینکه همه روترها و سرورهای بین شما و وب نیز برق دریافت کنند. بیشتر UPS ها به این منظور طراحی شده اند که کامپیوترها فقط برای مدت زمان کوتاهی کار می کنند نه برای استفاده طولانی مدت.کاربرد سیستم یو پی اس

دلایل اصلی آلارم دستگاه یو پی اس

اگر برق خود را از دست داده اید، با بوق زدن به شما اطلاع می دهد که باتری در حال استفاده است و باید کار خود را پس انداز کرده و رایانه خود را خاموش کنید. بوق ثابت (هر دو یا هر ثانیه و هرگز متوقف نمی شود) معمولاً به این معنی است که UPS از نظر باتری بسیار کم است و شما باید فوراً خاموش شوید.

اگر افت برق وجود نداشته باشد و همچنان بطور دوره ای بوق می زند، UPS به شما اطلاع می دهد که در خودآزمایی ناموفق بوده است. اگر اخیراً دستگاه های گرسنگی را به آن متصل کرده اید، ابتدا آن را از برق بکشید و ببینید آیا صدای بوق متوقف می شود یا خیر. در غیر این صورت، ممکن است باتری به تعویض نیاز داشته باشد – UPS به شما اطلاع می دهد که در صورت قطع برق، دستگاه قدرت کافی برای کارکردن رایانه شما را نخواهد داشت.

اگر می خواهید در صورت قطع برق، داده های خود را ایمن نگه دارید، آنها را نادیده نگیرید و یا آنها را از پریز برق جدا نکنید! با تیم IT خود تماس بگیرید یا به آنها ایمیل ارسال کنید و به آنها اطلاع دهید که باید بیایند و کاربرد سیستم یو پی اس شما را ببینند. مانند هرچیزی که باتری داشته باشد، آنها به طور دوره ای نیاز به تعویض دارند.

این مطلب را از دست ندهید   مشخصات یو پی اس CyberPower CP1500PFCLCD

 

مطالب مرتبط: عوامل موثر در انتخاب یو پی اس

0/5 (0 نقد و بررسی)